Dzień Ziemi 2016 Międzyzdroje

plakat dzień ziemi OSTATECZNY

 

Dzień Ziemi w Międzyzdrojach

Podobnie jak w roku ubiegłym Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego wraz partnerskimi instytucjami i stowarzyszeniami, organizuje w sobotę, 23 kwietnia, Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to kontynuacja działań realizowanych od 15 lat przez Wydział Nauk o Ziemi, w którego strukturach stacja funkcjonuje.

Hasło tegorocznego Dnia Ziemi brzmi „Niska emisja palący problem”. Niska emisja to zanieczyszczenia pochodzące ze spalania w domowych kotłowniach, piecach, śmieci lub węgla o niskiej jakości. Zasadniczo są to te zanieczyszczenia, które są emitowane przez kominy o niskiej wysokości czy paleniska. Wysokość ma znaczenie, ponieważ to właśnie emisja z niskich kominów rozprzestrzenia się po najbliższej okolicy i najbardziej szkodzi okolicznym mieszkańcom

W międzyzdrojskim amfiteatrze, od 13: 00 do 18: 00 będzie można wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych , zapoznać się z ofertą partnerów , sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności „na wesoło”.

Warto przynieść także zużyty i niepotrzebny sprzęt RTV- AGD celem wymiany na sadzonki kwiatów.

W godzinach 13: 00- 16: 00 przy wejściu do amfiteatru, w ramach akcji „Kwiat za Grat”

W godzinach : 13: 00- 15: 30, przeprowadzona będzie gra terenowa „Misja- Niska Emisja nad Morzem” w trakcie której będzie można dowiedzieć się czym oddychamy, jak rozpalano kiedyś ogień i jakie miał znaczenie, dlaczego warto palić drewnem a nie węglem. Ponadto sprawdzić swoją wiedzę o Międzyzdrojach, o podstawach udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieć się co żyje w Wolińskim Parku Narodowym. Gra rozegra się na odcinku 2 km między amfiteatrem a Stacją Morską (zejście J) wzdłuż nadmorskiej promenady.

Zapraszamy do gry całe rodziny zapisy 20 min przed startem , lub droga mailową : stacja@smus.edu.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Partnerami bez których niemożliwe by było zorganizowanie obchodów Dnia Ziemi są: Gimnazjum Międzyzdroje, Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Międzyzdroje, Miasto Międzyzdroje, Woliński Park Narodowy, Drużyna harcerska ZHP z Międzyzdrojów, Fundacja Motywacja i Działanie, Stowarzyszenie Archeozdroje.

Sponsorem Głównym wydarzenia jest spółka GAZ – SYSTEM S.A.

 

 

Może Cię zainsteresuje...

Dodaj komentarz